Estetika

I tato oblast patří v současnosti mezi obory zubního lékařství. Naše výkony vyléčí nejen bolavé zuby, ale vylepšíme i váš úsměv.

Estetika je módním trendem ,setkáváme se s ní ve všech oblastech našeho života a proto není vyjímkou ani zubní lékařství.

Estetická rekonstrukce zubů

Zubní estetika se může týkat jednoho zubu, rekonstrukce několika zubů až po složité celkové rekonstrukce zubních oblouků.

Při estetických rekonstrukcích vždy bereme v úvahu celkový tvar obličeje, linii úsměvu, symetričnost obličeje a další kritéria, aby konečný výsledek splňoval všechna Vaše očekávání.  Pokud nejste se svým úsměvem spokojeni, poradíme Vám, jak dosáhnout vytouženého úsměvu. Součástí ošetření je důležitá fotodokumentace, fotografie Vám rádi poskytneme, abyste se mohli v klidu rozhodnout a poradit s blízkými.

Modelování zubů

Chtěli byste hezčí úsměv, ale nejste si jisti výsledkem? Chtěli byste vědět, jak by Vaše zuby po estetické rekonstrukci vypadaly? I to je u nás možné. Na sádrových modelech Vašich zubů vymodelujeme z vosku estetické náhrady (wax-up) a přeneseme budoucí tvar zubů přes silikonový otisk  z modelu přímo na Vaše zuby (mock-up). Ve Vašich ústech pak máte pryskyřičný model „nových zubů“, který je možno upravovat podle Vašich požadavků, zhotovit fotografie s novými zuby nebo ukázat návrh svým blízkým. Vy se pak můžete v klidu rozmyslet. Pokud se rozhodnete nepodstoupit další ošetření, nic se neděje, Vaše zuby zůstávají v původní kondici, nijak nepoškozené.

Bělení zubů

Mezi estetické výkony také patří bělení zubů. Existují dvě základní příčiny tmavě zbarvených zubů.

Pískování (air-flow)

První je povrchové zbarvení pigmentacemi od jídla, pití (káva, čaj,  červené víno, atd.) či kouření a je možné ho odstranit mikroabrazivními metodami, jako je profesionální čištění zubů hygienistkou nebo pískování (air-flow).

Domácí a domácí kombinované bělení

Druhou příčinou jsou pigmenty uložené ve vnitřní struktuře zubu. Ty lze odstranit pouze bělením na bázi peroxidu vodíku. Bělení je naprosto bezpečná a dlouhodobě ověřená procedura, která nijak nepoškozuje sklovinu, ani jiné tvrdé zubní tkáně. Je však potřeba, aby bělení bylo indikováno zubním lékařem a aby mu předcházelo důkladné zubní vyšetření. Pacientům doporučujeme většinou bělení domácí nebo domácí bělení kombinované s ordinačním dobělením. Nakonec existuje ještě varianta, kdy zbarvený zub je mrtvý. V takovém případě je nutné nejprve zhotovit kvalitní kořenovou výplň (viz kanálky) a pak aplikovat  tzv. vnitřní bělení.