Implantáty

Došlo u Vás ke ztrátě zubu z různých příčin? Pak jste přesně klient pro krátkou konzultaci u nás.  Dokážeme doplnit nebo nahradit i velké ztráty, nahradíme i kompletně celý chrup.

Implantáty jsou dnes již  naprosto standardním způsobem řešení ztráty jednoho nebo více zubů.

Implantát je titanový šroub, který je zaveden do kosti a slouží jako náhrada zubního kořene.  Šrouby (fixtury) se zavádí v místním znecitlivění a celý výkon je tedy bezbolestný. Na takto zavedené  implantáty můžeme po určité době hojení fixovat samotné korunky, můstky nebo protézy – fixní i snímací. Životnost takového ošetření závisí na mnoha faktorech, tím nejdůležitějším je však pečlivá domácí hygiena a pravidelné kontroly u zubního lékaře a zubní hygienistky. S takovou péčí pak implantát slouží i desítky let.

Vhodné řešení je vždy vybíráno individuálně podle konkrétní situace ve Vašich ústech. Pro ošetření je vhodné CBCT vyšetření ( 3D rentgen), které Vám u nás rádi zhotovíme.

Může se stát, že v místě kam bychom chtěli zavést implantát není dostatek kosti. V takových případech je potřeba nějakým způsobem kost doplnit (augmentovat) a to nejčastěji pomocí řízené tkáňové regenerace, při které se používá umělá kost a různé memrány. V horní čelisti se většinou jedná o takzvaný sinus lift, tedy nadzvednutí dna čelistní dutiny a vyplnění prostoru umělou kostí.