Paradontologie

Krvácejí Vám dásně, odhalují se Vám krčky? Máte parodontózu? Neváhejte a navštivte nás včas.

Mezi příznaky parodontitidy (parodontózy – onemocnění závěsného aparátu zubu) patří krvácení dásní při čištění zubů, zarudnutí, zduření a otok dásní, následně vznik parodontálních kapes , které jsou spojeny se zápachem z úst a s obnažením zubních krčků. Dochází k postupnému úbytku vaziva a okolní kosti. Zub se začíná uvolňovat a postupně dochází k zásadnímu poškození závěsného zubního aparátu, které způsobí viklavost a následnou ztrátu zubu.

Léčba parodontitidy stojí na dvou základních pilířích. První se odehrává v ordinaci stomatologa nebo dentální hygienistky, je to profesionální očištění zubů a kořenů od plaku a zubního kamene a tím pádem od  bakterií, které parodontitidu způsobují. Tuto proceduru je třeba v různě dlouhých intervalech opakovat. V některých případech je vhodné poslat vzorek plaku (bakterií) k DNA analýze a podle přítomnosti určitých bakterií podpořit léčbu antibiotiky nebo lokálními antiseptickými přípravky. Druhým a důležitějším pilířem léčby je pečlivě prováděná domácí ústní hygiena. I s tím Vám naše hygienistka dokáže pomoci, naučí Vás čistit správnou technikou a vhodnými pomůckami.

Pokud trpíte některým ze zmiňovaných příznaků, neváhejte se na nás obrátit. Parodontitidu je potřeba začít léčit co nejdříve a tím včas zastavit celý destrukční proces, protože ty nejpokročilejší formy parodontitidy jsou již nevratné a mohou skončit i ztrátou Vašich zubů.